ul. Lubańska 11-12

info@spzoz.zgorzelec.pl

Rejestracja do pracowni USG: tel. +48 510 351 727

Uwaga. W związku z epidemią koronawirusa, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z informacjami zawartymi w dziale AKTUALNOŚCI

Banner - USG Oddział Ginekologiczno - Położniczego SPZOZ w Zgorzelecu

UWAGA ! Podstawą do wykonania badania jest dokonanie przed badaniem odpowiedniej opłaty i przedstawienie lekarzowi potwierdzenia dokonania płatności. Badanie nie będzie wykonane, bez okazania potwierdzenia płatności.

Opłaty można wykonać w postaci:
1. Przelew bankowy na następujący nr konta: 38 1160 2202 0000 0001 7477 2586 (opcja preferowana ze względu na sytuację epidemiologiczną - w przypadku braku możliwości wyboru tej opcji prosimy o wybór kolejnych). W tytule przelewu prosimy o wpisanie nazwy badania wraz z przypisanym KODEM zaznaczonym na czerwono w cenniku poniżej.
2. Dokonanie opłaty w kasie szpitala.
3. Gdy kasa szpitala jest zamknięta, płatności można dokonać na SOR.

Do przeprowadzenia podstawowego badania USG zwykle wystarczy szczegółowe obrazowanie dwuwymiarowe (2D). W nowoczesnych aparatach ultrasonograficznych dostępne są także dodatkowe metody diagnostyczne, takie jak badania 3D (trójwymiarowe) oraz 4D (czterowymiarowe, czyli w czasie rzeczywistym).

Obrazowanie 3D pozwala na zrobienie przestrzennego zdjęcia płodu, uwidocznienie jego twarzy lub całego ciała. Badanie to jest również pomocne w diagnostyce niektórych nieprawidłowości w budowie płodu.

Technika USG 4D pozwala z kolei obserwować płód w obrazie trójwymiarowym w czasie rzeczywistym - jego ruchy, mimikę twarzy, np. ziewanie, połykanie, wysuwanie języka, otwieranie oczu czy ruchy kończyn. Badanie to może być również pomoce w diagnostyce złożonych wad serca płodu, dzięki przestrzennej rekonstrukcji poszczególnych struktur układu krążenia.

Badanie 3D i 4D płodu można wykonać na każdym etapie ciąży, jednak najładniejsze obrazy twarzy płodu uzyskuje się od około 20 tygodnia ciąży.

Można odnaleźć badania, gdzie stwierdza się wytworzenie wcześniejszej więzi emocjonalnej rodziców z dzieckiem dzięki oglądaniu przez rodziców twarzy płodu w prezentacji 3D/4D.

Należy mieć na uwadze, że badanie USG 3D/4D ma swoje ograniczenia niezależne od umiejętności lekarza. Na jakość zdjęć wpływa bowiem ułożenie płodu oraz objętość płynu owodniowego. Jeżeli płód leży zwrócony twarzą do kości krzyżowej mamy, przytula się do łożyska, zasłania twarz rączkami lub ma zmniejszoną objętość wód płodowych, wówczas uzyskanie dobrych technicznie obrazów jest trudne, a czasami niemożliwe.

Na skróty

Prosimy o zapoznanie się z ofertą Oddziału Ginekologiczno - Położniczego SPZOZ w Zgorzelcu.

Poród w SPZOZ w Zgorzelcu

Poród

Poród w SPZOZ w Zgorzelcu

Poród Rodzinny

USG Ginekologiczne w SPZOZ w Zgorzelcu

USG ginekologiczne

USG 3d 4d w SPZOZ w Zgorzelcu

USG 3d/4d

Badania Prenatalne w SPZOZ w Zgorzelcu

Badania Prenatalne

Jak do nas dotrzeć

Sprawdź lokalizację Wielospecjalistycznego Szpitala - Samodzielnego Publicznego
  Zespółu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu